Spíte dobře?
Spánek je pro naše zdraví (fyzické i duševní) velmi důležitý. Některé dámy mají špatné spaní vzhledem k tomu, že prožívají náročné období menopauzy a s ní spojené nepříjemné zdravotní problémy. Pak mohou účinně pomoci také bylinkové čaje nebo osvědčené přírodní potravinové doplňky jako kotvičník, maca, ženšen, goji a jiné. Na jejich nákup vyrážíme vždy do ověřených specializovaných obchodů (kamenných i internetových). Jen takové nabízejí kvalitní účinné a bezpečné produkty. Ale se špatným spaním samozřejmě bojují často z různých důvodů ženy i muži všech a věkových kategorií. Když nás trápí nějaké onemocnění, vyrazíme k lékaři. Ale nezapomeneme ani na naší ložnici! Je v pořádku? Provedeme její malou základní kontrolu.
Kde je umístěna?
Měla by být vždy situována do nejklidnější místnosti bytu. Bez hluku z ulice, chodeb s výtahovými šachtami, ale také raději dál od pokoje našich větších dětí!
Není tam moc plno?
Hlavně v malých bytech, kde je hodně náročné vše a všechny „poskládat“, mají mnozí z nás bohužel stále tendenci právě do ložnic „ukrývat“ věci z celého bytu, které není zrovna kam dát. Je to bohužel velká chyba. Většinou se stejně jedná o věci, které již dávno dosloužily. Jen je nám líto je vyhodit. A tak si z ložnice děláme nevzhledné skladiště. Přeplněný, “stísněný“ prostor dobrému spaní rozhodně nesvědčí! Je potřeba věci pravidelně třídit a nepotřebných se zbavovat. Vyhodit je nebo třeba nabídnout někomu, kdo je ještě využije. V ložnicích je dobré se v tomto směru řídit pravidlem, že zde ukládáme jen věci těch lidí, co zde spí!
Dá se tam dýchat?
Ložnice by nikdy neměla být tam, kde chybí okna!Je potřeba tam pravidelně větrat. S topením to nepřeháníme, na spaní odborníci doporučují teplotu v rozmezí 17 až 19 °C. Také není dobré mít zde příliš suchý vzduch. S tímto problémem pomohou vhodné odpařovače nebo zvlhčovače, ale i vhodně vybrané pokojové rostliny!